Kursy medyczne dla opiekunów

Szkolenia medyczne z zakresu pierwszej pomocy oraz opieki nad osobami starszymi

Mając na uwadze podnoszenie kwalifikacji osób współpracujących, bądź chcących rozpocząć współprace z MyCare24, organizujemy szkolenia medyczne z zakresu pierwszej pomocy oraz opieki nad osobami starszymi.

Celem szkolenia jest:

    • prawidłowe rozpoznanie oraz skuteczne reagowanie w sytuacjach zagrożenia życia
    • opanowanie uczucia strachu oraz niepokoju podczas udzielania pomocy
    • właściwe postępowanie w opiece nad osobą starszą
    • postępowanie zgodnie z zasadami Europejskiej Rady Resuscytacji

 

Szkolenie jest jednodniowe i trwa 8 godz. w wybrany dzień roboczy, składa się z części teoretycznej oraz praktycznej. Po ukończeniu szkolenia, uczestnik otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu. Szkolenie odbywać się będzie we Wrocławiu.

 

W przypadku jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu:
szkolenia@pflegehelden.pl

 

Opinie o szkoleniu

Z kursu jestem bardzo zadowolona. Choć wcześniej już uczestniczyłam w kursie pierwszej pomocy i tematyka była mi znana, to jednak Pan Prowadzący o wiele przystępniej poprowadził szkolenie. Ponadto część poświęcona opiece i pielęgnacji osób starszych uzupełniła moją wiedzę. Dzięki szkoleniu dowiedziałam się jak zapobiegać odleżynom oraz jak obsługiwać lift. Co istotne, szkolenie także zawierało elementy profilaktyki chorób układu ruchu samych opiekunek. Teraz wiem, jaką pozycję przybrać, przy przenoszeniu pacjenta tak, by samej sobie nie zaszkodzić i nie doprowadzić do kontuzji. Polecam udział w szkoleniu, choćby dla pogłębienia posiadanej już wiedzy.

~Ewelina Dembińska

 

Jeśli chodzi o szkolenie dot. opieki nad osobami starszymi to w zasadzie po 10 latach pracy i wielu poradach od niemieckich pracowników Pflegedienst niczego nowego się nie dowiedziałam. Jedynie skorygowałam wcześniej zdobyta wiedzę w jednej kwestii. Dla osób rozpoczynających „przygodę” w tej dziedzinie ten kurs okazał się na pewno bardzo pomocny i panie jadące po raz pierwszy do opieki będą czuły się dużo pewniej.

Ja natomiast jestem bardzo zadowolona z części szkolenia dot.udzielania pierwszej pomocy. Pan wykładowca bardzo rzetelnie przekazał nam swoją wiedzę, powtarzał ważniejsze rzeczy po kilka razy. No i ćwiczenia praktyczne wykonywane przez każdą z pań były bardzo pomocne. Wcześniej, mimo iż takie szkolenia widziałam w telewizji dziesiątki razy, to nie ośmieliłabym się pomóc osobie potrzebującej. Po tym szkoleniu nie zawaham się ani chwili, by ratować życie drugiej osobie. Przyznaję, że głównie z tego powodu uczestniczyłam w tym szkoleniu. Ta wiedza może się nam przydać nie tylko w pracy, ale też w codziennym życiu.

Również atmosfera panująca na kursie była bardzo miła i chyba każda z pań mimo powierzanych nam zadań czuła się swobodnie. Bardzo dziękuję organizatorom i polecam wszystkim Paniom i Panom.
Można nie tylko wiele się nauczyć, ale i bardzo miło spędzić czas.

~Dorota Szymczak

Zapisz się na kurs medyczny:

W przypadku jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu: szkolenia@pflegehelden.pl